Úsporné teplo v kúpeľni

Ak ste pri výstavbe neinvestovali do podlahového kúrenia alebo veľkého radiátora, táto problematika je vám určite blízka.

Ako teda vyriešiť problém s teplom rýchlo, efektívne a bez zbytočných stavebných zásahov?

Jedným z možných riešení tohto problému je ohrievač vzduchu do kúpeľne. Pri kúpe ohrievačov máte na výber z rôznych dizajnov, veľkostí aj typov. V dnešnej dobe sa nemusíte báť nevzhľadných, ťažkopádnych strojov, ktoré vyrobia viac hluku ako tepla. Rozhodnúť sa môžete medzi rôznymi druhmi kúpeľňových zdrojov tepla. Ak máte radi klasiku, môžete si vybrať kúpeľňový žiarič, ktorý poznáte z panelových bytov. Alebo sa tiež môžete rozhodnúť pre ventilátorový kúpeľňový ohrievač. Ten, okrem vyhrievania, poteší aj doplnkovými funkciami. Žiarič vám vyrobí sálavé teplo, ak preferujete skôr fúkaný teplý vzduch, bude vám viac vyhovovať ohrievač s ventilátorom. Kúpeľňový infražiarič má hneď niekoľko výhod. Priestor kúpeľne vyhreje veľmi rýchlo, ovláda sa s ľahkosťou a vybrať si môžete z rôznych úrovniach výkonu.

Druhou možnosťou je ventilátorový kúpeľňový ohrievač. Poteší moderným dizajnom a má mnohé doplnkové funkcie. Okrem výroby tepla, môžete v teplých dňoch využiť letný režim na ventiláciu. Samozrejmosťou by mala byť ochrana proti striekajúcej vode a mrazom. Kvalitnejšie ohrievače majú kontrolku, ktorá jasne signalizuje, že zariadenie je zapnuté. Ale aj keby ste ju prehliadli, bezpečnostná poistka proti prehriatiu ochráni vás i vaše zariadenie.

Pri výbere ohrievačov je dôležité najmä ich plánované umiestnenie. Klasický izbový ohrievač nemá ochranu proti striekajúcej vode, ktorá sa technicky označuje ako IP. Ak by ste ho použili v kúpeľni, vystavili by ste sa veľkému nebezpečenstvu. Ventilátorové ohrievače by mali mať krytku alebo mriežku. Tá bráni vniknutiu akýchkoľvek predmetov a poškodeniu zariadenia.

Moderné kúpeľňové ohrievače sú bezpečné, výkonné a rýchle. Stačí si iba vybrať taký, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a spoľahlivo vás zahreje.