Protiklady sa priťahujú

Hrdinka nášho príbehu si urobila životný plán z dvoch zásadných rozhodnutí. V prvom rade sa rozhodla nebyť viac sama a do tridsiatky sa plánovala stať dvojnásobnou mamou. K výberu a hľadaniu partnera pristupovala rovnako precízne ako pri postupe v práci, a preto nevidela dôvod, prečo by sa jej plán nemal splniť.

Začalo sa to jednoducho, zmenou vizáže. Umelé, no prirodzene vyzerajúce riasy, trošku farby do vlasov a francúzska manikúra na nechty. Po úspechu s krabičkovou diétou sa hrdinka nášho príbehu rozhodla pre bielenie zubov. Na zoznamke updatetovala svoju fotku a ponuky na stretnutia na kávu sa len tak hrnuli. Všetko fungovalo presne podľa jej plánov. Vyzeralo to, že láska aj vzťahy sú vlastne len jednoduchá rovnica.

Na prvé rande prišiel alergológ, či ako on niekoľkokrát podotkol, alergiológ, s kyticou kvetov a v obleku. Večer dopadol nad očakávanie. Pá bol šarmantný, rozhľadený a vtipný. Živo sa zaujímal o jej prácu v nadnárodnej IT firme a lichotil jej zmyslu pre matematiku. Následne veci nabrali rýchly spád. Tretie rande (ehm ehm) a potom ďalšie a ďalšie. Zoznámiť sa s rodičmi ale už nestihol. Po pol roku mal zrazu oveľa viac bližšie nešpecifikovaných zmien a nových akútnych klientov. Všetky víkendy mal obsadené neodkladnými povinnosťami a letnú dovolenku už rezervovať nestihli.

To už naša hrdinka sedela v ordinácii, kde jej gynekológ predpísal 14 dní antibiotík a krém. Logicky by mala nereagovať, prijať fakt, že alergológ (alergiológ) nebol ten pravý. Akýsi iný hlas jej ale prikazoval prestriekať jeho ordináciu v centre mesta červenou farbou, s vybranými výrazmi zo Slovníka slovenských vulgarizmov.

Svoju rozpoltenosť si vysvetlila psychickou nerovnováhou a rozhodla sa vyhľadať odbornú pomoc. Psychológ jej neporadil. Psychoterapia bola podľa jeho odborného názoru zbytočná. Jednalo sa len o jednoduché zlomené rovnice a chýbala len jedna neznáma. Po porade s googlom zistila, že svoj život si môže dať dohromady aj inak. Našla si teda life kouča.

Nebola to teda psychoterapia, ale hromada otázok, ktoré jej aj tak nepriniesli jednoznačnú odpoveď. Prečo sa rozumným ľuďom dejú nerozumné veci. Naučila sa ale, že zo všetkého sa môže niečo naučiť. Zistila, že dobré veci sú vždy bližšie, ako sa zdá a niekedy je lepšie hľadať medzi svojimi. Bielenie zubov a lepšia postava pridá na sebavedomí. Alergológ a psychológ už potom potrební nie sú. Len odporúčania na pekné výlety do prírody a kvalitné svadobné menu.