Nové kúpeľňové trendy

Chceli by ste jedinečnú kúpeľňu? Zaujímate sa o najnovšie trendy, vďaka ktorým môžete túto miestnosť premeniť priam na zázračnú oázu pokoja? Odpoveďou sú jednoznačne jednoduchosť, minimalizmus  použitých materiálov a zároveň účelovosť. So splnení týchto predpokladov sa vám určite podarí vytvoriť vašu vysnívanú kúpeľňu, ktorá bude štýlová, ale zároveň aj využiteľná.

Kúpeľňa má v sebe jedinečné čaro. Ráno vás prebúdza a večer vám zaspomôže zrelaxovať po náročnom a vyťaženom dni. Zbavuje vás napätia – a to predsa nedokáže každá miestnosť.

Vytvorenie jednotného vzhľadu každej kúpeľňe začína už pri samotnom výbere materiálov, vďaka ktorým dokážete vytvoriť harmonický celok. Treba začať od spodu. Vhodná interiérová dlažba, sanita, vovovodné batérie a ďalšie doplnky musia byť v súlade.

Momentálnym trendom je kovový nábytok a elegantné poličky v minimalistickom dizajne. Ak ste o niečo odvážnejší, môžete vyskúšať tiež farebné interiérové dlaždice do kúpeľne, ktoré sú jednak štýlové, ale tiež praktické a ľahko udržiavateľné.

Horúcim trendom v kúpeľňovom dizajne je aj drevená podlaha. Kombinácia dreva a vlhkosti z kúpeľne sa vám možno nezdá, ak však využijete kvalitné exotické dreviny, nemáte sa čoho báť. Môžete si vybrať z nespočetného množstva alternatív, ktoré vám budú vyhovovať a dotvoria tak harmonický dizajn.

Strohý a niekedy priam prísny minimalizmus má obrovskú výhodu vo svojej priamočiarosti a čistích líniách. Tieto faktory vytvárajú dojem dokonalosti, ktorý mnohí z nás vyhľadávajú. Vyhnite sa v priestore kúpeľne zbytočným rušivým elementom a vytvoríte priestor ako stvorený na relaxáciu a oddych.

Presným opakom minimalistického štýlu je takzvaný ozdobný štýl. Vyznačuje sa výraznými ornamentálnymi prvkami alebo niekedy až znakmi barokového dizajnu. Častými prvkami v tomto štýle sú zrkadlá zasadené do výrazného rámu. Vtomto prípade sa dbá aj na najmenšie detaily. Najobľúbenejšie materiály z tohto štýlu sú práve satén, zlato, slonovina, či krajkové vzory na dlažbe.

Veľkej obľube sa teší aj mozaika, ktorá zažíva návrat. Môžete sa pri nej naozaj vyblázniť, skombinovať najrôznejšie vzory a farby a vytvoriť tak naozaj jedinečnú kúpeľňu.