Najcennejšie spomienky

people-vintage-photo-memoriesMnohí z nás si svoje najvzácnejšie spomienky ukladajú v hlave, srdci alebo zostanú len v myšlienkach. Mnohé myšlienky nám však rokmi vyšumia z hlavy, prípadne si ich už nepamätáme tak detailne, ako by sme chceli. Ideálnym riešením je založiť si fotoalbum a všetky cenné chvíle si tu archivovať. Ako si ale vybrať ten správny?

Pre koho je album určený?

Zamyslite sa nad tým, aký druh fotiek chcete do albumu archivovať. Budú to fotky z dovolenky, svadobné fotografie alebo fotky zachytávajúce život vášho dieťatka? Tematické albumy sa tešia veľkej obľube a sú i praktické. Viete akú fotku, spomienku rýchlo hľadať a hlavne kde vo chvíli, ak sa chcete s fotkami pochváliť známym.

Aký typ albumu si zvoliť?

Trh ponúka množstvo albumov na fotky, ako napríklad zasúvací, kde na každej strane albumu nájdete fóliové vrecúška, do ktorých len fotku vsuniete. Ďalšou kategóriou albumov sú fotorožkové a fotolepidlové albumy. Do fotorožkového albumu fotku vložíte do trojuholníčku, ktorý je umiestnený v každom rohu fotografie. Do fotolepkového albumu len fotky jednoducho nalepíte a prekryjete ochrannou fóliou.

Veľkosť fotiek

Aby bol váš album úhľadný a fotky sa príjemne prezerali každému, kto album dostane do rúk, vkladajte do albumu len jednu veľkosť fotografii. Predsa len, ak je každá fotka iného rozmeru, album sa zle prezerá a nepôsobí to príliš estetickým dojmom.

Na prezeranie fotiek si nájdite čas. Urobte si pohodlie, napríklad pri krbových kachliach na chate, alebo spojazdnite na chate ohrievač vody a napustite si teplú vaňu, kde si v pohodlí pozriete fotky a zaspomínate na príjemné časy. Pripomeniete si narodeninové párty, rodinné oslavy, prvé Vianoce vašich najmenších alebo sa v zime prenesiete do tepla, na miesto vašej poslednej dovolenky.  Fotoalbumy sú veľmi dobrý nástroj, ako si uchovať svoje myšlienky po celý život a nezabudnúť ani na najmenší detail.