Na čo myslieť pri výbere keramického obkladu do kúpeľne

Keď sa ráno zobudíte, čo urobíte ako prvé? Vedú vaše kroky do kúpeľne alebo na toaletu?

Myslíme, že si už väčšiny z nás je tomu tak. A rovnako je kúpeľna či toaleta aj posledným priestorom, ktorý navštívime keď ideme spať. Čo tým chceme povedať? Kúpeľna je miesto, ktoré využívame pravidelne, preto je dôležité aby spĺňala svoju funkčnosť na vysokej úrovni. Hlavný atribút, ktorý to zabezpečí je kvalitný keramický obklad do kúpeľne.

 

keramicky_obklad

 

Keramický obklad do kúpeľne je primárnym prvkom, ktorý tvorí základ pre všetky ostatné parametre. Nie je jednoduché vybrať si ten správny, kedže ponuka na trhu je naozaj široká. Preto sme pre vás pripravili 5 najdôležitejších vlastností, ktoré je nutné zohľadniť pri kúpe keramického obkladu do kúpeľne.
1) Jednoduchá starostlivosť
Pravidelné užívanie priestoru kúpeľne si vyžaduje aj pravidelnú starostlivosť. Kedže v nej trávime denno denne dosť času, mali by sme sa starať o jej údržbu. Najvhodnejší materiál na jednoduchú a nenáročnú údržbu je práve keramický obklad do kúpeľne. Keramika je odolná voči vlhkosti a tvorbe fľakov, takže na jej čistenie nepotrebujte žiadne špeciálne prípravky – vystačíte si s vodou a základným čistiacim prostriedkom.
3) Rezistencia voči vlhkosti
Ak máte menšiu kúpeľnu, odporúčame vám, obložiť celý priestor keramickým obkladom. Prečo? Keramické obklady do kúpeľne dokážu výborne eliminovať nadbytočnú vlhkosť a zabraňujú tvorbe plesní, či hromadeniu baktérií. Táto technická vlastnosť keramického obkladu do kúpeľní ho zaradila medzi najvyužívanejší materiál pre obklad a dlažbu kúpeľne.
3) Povrchová úprava
Čo môže byť bezpečnejšie v namáhaných priestoroch kúpeľne ako protišmyková úprava keramického obkladu a dlažby? Túto technickú vlastnosť oceníte najmä po sprchovaní, či kúpeli, kedy sa pohybujeme po dlažbe bosí a naša pokožka je vlhká.
4) Odery nemajú šancu
Keramické obklady do kúpeľní sú navyše aj vysoko odolné voči oderom a tlaku. Povrch keramického obkladu v kúpeľni ostáva v pôvodnom funkčnom stave aj mnohých rokoch pravidelného zaťažovania.
5) Dizajnové prevedenie
V tomto smere je častou dilemou pri výbere keramického obkladu do kúpeľne najmä rozhodovanie o farbe, povrchovej úprave a formáte keramického obkladu. Na výber máte širokú škálu glazovaných – neglazovaných, matných – lesklých obkladov v rôznych farbách. Trh taktiež ponúka vyhotovanie keramických obkladov do kúpeľní v rôznych formátoch – veľkých aj menších, ktoré sa nazývajú aj mozaiky. Ak si zvolíte veľkoformátovú dlažu s lesklou povrchovou úpravou vaša kúpeľňa sa opticky zväčší a zjednotí. Ak však inklinujte k matnému vzhľadu a menším formátom keramických obkladov do kúpeľní, získate útulný vzhľad opticky menších priestorov.