Moderné a elegantné vykurovanie

Elektrické zdroje tepla boli v minulosti na čiernej listine a niektorí ľudia k nim stále pociťujú istú nedôveru. Moderné technológie vykurovania sú bezpečné a najmä úsporné. Výber vhodného a kvalitného konvektora je dnes zábava, na trhu je množstvo dizajnových možnost. Elektronické ovládanie moderných konvektorov šetrí až 20 % elektrickej energie v porovnaní s podobnými modelmi s mechanickým termostatom.

Okrem efektívnosti záleží vám, ako spotrebiteľovi, aj na bezpečnosti. Ak by aj nástenný konvektor spadol zo steny, ochrana proti pádu automaticky preruší napájanie elektrickou energiou a zariadenie sa vypne. Rovnako ako v prípade náhodného prehriatia alebo zvýšenia teploty nad 150 °C.

Konvektor sa dokáže aj automaticky zapnúť. Slúži na to funkcia anti-frost, ktorá zapne zariadenie v prípade, že okolitá teplota klesne pod 5 °C. Vaša domácnosť a všetky vaše spotrebiče v nej, sú tak chránené pred mrazom. Ak má konvektor krytie IP 24, znamená to, že je odolný voči vode a vlhku. Môžete ho používať aj v kúpeľni ako stály zdroj tepla alebo na doplnkové vyhriatie počas zimných mesiacov.

Nebojte sa komplikovaných nastavení a ich straty. Pri prerušení dodávky elektriny si konvektor zapamätá svoje nastavené režimy a po znovu pripojení do siete sa jeho činnosť automaticky obnoví.

Moderný dizajn je jedným z dôvodov, prečo sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre konvektory. V priestore pôsobia elegantne vďaka štíhlemu dizajnu a ich prevádzka je veľmi tichá. Zabudnite na nevzhľadné radiátory, ktoré zachytávajú prach a vyberte si kvalitné a moderné zariadenie, ktoré šetrí vaše peniaze s eleganciou.