Luxusná talianska dlažba do kúpeľne

Domnievate sa, že nie je možné vybrať praktickú a luxusnú dlažbu zároveň? Omyl! Talianska dlažba splní všetky vaše požiadavky.

1

 

Taliansku dlažbu s obľubou využívali už naši predkovia v antickom Grécku a Taliansku. Nakoľko bola keramika veľmi kvalitný materiál, bola využívaná najmä na výstavbu chodníkov.

 

Je talianska dlažba žiadaná?

V dnešnej dobe spĺňa talianska dlažba všetky trendy a v súčasnej architektúre je veľmi žiadaná. Vyhľadávaná je najmä veľkoformátová dlažba, ktorá rozžiari interiér či exteriér. Ak sa nebojíte experimentovať, doplňte ju mozaikou a vaša kúpeľňa sa stane neprehliadnuteľnou. Výhodou mozaiky je, že ju viete ľubovoľne kombinovať- okolo zrkadla, vane, či upriamiť ňou pozornosť na jednu stenu kúpeľne.

Okrem mozaiky sú populárne i farebné škárovacie hmoty. Tieto zaručene oživia každú dlažbu či mozaiku.

Čo tak vniesť do kúpeľne trocha prírody? Vynikajúcou voľbou sú v tomto prípade dlažby s imitáciou dreva, kovu, či kameňa. Lahodia oku, sú nenáročné na údržbu a dobre sa vzájomne kombinujú.

Talianska dlažba sa u nás i vo svete vyznačuje precíznou a jemnou ručnou prácou. Je veľmi originálna a často vyhľadávaná. Pri výbere vhodnej talianskej dlažby máte istotu, že vám poslúži na ďalších minimálne 50 rokov.

Spoločnosť ProCeram má v ponuke dlažby, z ktorých si vyberie jednoznačne každý. Kombinovať môžete ľubovoľne. Popri klasických sivých, modrých alebo zelených tónoch sa čoraz viac dostávajú do popredia i ružové s kombináciou sivej alebo svetlozelenej. Novinkou na trhu je i dlažba vo farbe kože, metalickým alebo ligotavým odleskom.

 

Kto mi položí dlažbu?

Talianska dlažba sa pýši množstvom výhod, ktoré zákazníkovi ponúka. Dostatočné znalosti vám pomôžu pri vhodnom výbere a napríklad aj pri tom, aby ste pri pokladaní dlažby neznehodnotili jej kvalitu.

Donedávna platil názor, že dlažbu vie položiť doslova hocikto. Toto tvrdenie platí pri dlažbách menšieho formátu, no pri veľkoformátových dlažbách odporúčame prenechať položenie dlažby na odborníka. Zaručíte si tak spomínanú dlhú životnosť vybranej dlažby, ktorú tak nebudete musieť v blízkej budúcnosti meniť.