Interiérová dlažba- oplatí sa do nej investovať?

Vybrať vhodnú dlažbu do interiéru nie je vždy tak jednoduché ako si predstavujeme. Prvým krokom by malo byť naštudovanie dostatočného množstva informácií do akej miestnosti je vybraná dlažba vhodná. Ide predsa o investíciu na dlhšie časové obdobie. Ako si teda vybrať vhodnú dlažbu?

Každého z nás na prvý pohľad zaujme farba. Kombinujte preto správne a nenechajte sa uniesť prílišnou extravaganciou. Dlažbu sa snažte skombinovať s farbami stien, nábytku a nebojte sa vytvoriť kontrasty. K tmavšiemu nábytku je vhodné zvoliť svetlejší odtieň, k svetlej farbe nábytku vyberte tmavší farebný odtieň dlažby.

1

Pre niekoho môže dlažba pôsobiť príliš chladne, pre iného je maximálne praktická. Aby ste predišli chladu od podlahy, pod dlažbu môžete pokojne vložiť podlahové vykurovanie. Chladná dlažba sa tak zmení na príjemne teplé kachle, po ktorých budete chcieť chodiť už len s bosými nohami.

Dlažba má i ďalšiu veľkú výhodu- viete ju kombinovať i s inými druhmi podlahových krytín. Veľmi dobre vyzerá napríklad v kombinácií s drevenou alebo laminátovou podlahou.

Stále nie ste rozhodnutí, či investícia do dlažby je tým správnym rozhodnutím? Môžeme vás ubezpečiť, že je to veľmi dobré rozhodnutie. Údržba dlažby je veľmi jednoduchá a poslúži vám desiatky nasledujúcich rokov bez toho, aby sa znehodnotila. Keramická dlažba je dnes trend, ktorý hrdo konkuruje aj stále obľúbeným tapetám.

Dlažba má v byte či dome okrem estetického významu i mnohé ďalšie výhody. Asi najväčšou výhodou je jej cena v porovnaní s ostatnými podlahovými krytinami. Tu však nezabúdajte na pravidlo- nie všetko lacné je i dobré a kvalitné. Investujte radšej do dlažby, ktorá je o pár eur drahšia, no kvalitnejšia. Ďalšia výhoda pri voľbe dlažby je jej rozmanitý dizajn. Do kúpeľne tak viete položiť dlažbu s imitáciou dreva, kovu, s hladkým alebo reliéfnym povrchom.