Čo mám urobiť ak chcem prácu snov

Rozmýšľali ste niekedy, aké by to bolo mať prácu snov? Aké by to bol robiť si to, čo vás naozaj zaujíma? Naozaj by ste to chceli? Máme pre vás zopár tipov.

  1. Vytvorte si ciele

Samozrejme, ak si hľadate prácu, musíte si najprv zodpovedať čo chcete robiť. Potom si musite zodpovedať otázky, koľko hodín denne chcem stráviť v práci? Aké sú moje platové očakávania?

  1. Dobrý životopis je základ

Kvalitný životopis je pre nájdenie práce ďalším dôležitým krokom. Nebuďte minimalisti. Rozpíšte do svojho životopisu všetky skúsenosti a znalosti, ktoré ste doposiaľ nadobudli. Nikdy neviete, či sa práve vášmu budúcemu zamestnávateľovi nebudú hodiť

 

  1. Zabodujte na pohovore

Ak váš životopis zaujal a dostali ste sa do prvého kola pohovorov, ste na dobrej ceste k svojej práci snov. Na pohovor sa dôkladne pripravte, naštudujte si históriu firmy, pripravte si nejaké tromfy, ktoré budúceho zamestnávateľa položia na kolená. Môžete ho ohúriť napríklad novou stratégiou pre nasledujúci rok, prípadne mu predložiť návrh nového produktu.

 

  1. Prvý dojem predáva

Vybrali práve vás? Skvelé! Ako ale zvládnuť prvý deň v práci? Snažte sa do kolektívu zapadnúť čo najrýchlejšie. Veľa zamestnávateľov si aktuálne totiž všíma i to, ako rýchlo sa adaptujete a či ste v kolektíve obľubený.

 

  1. Zarábajte a užívajte si

Prešli ste všetkými skúškami. Už je len rad na to užívať si svoju prácu a míňať zarobené peniazeJ

Ak ste však i napriek tomu na pochybách a potrebujete pomoc s hľadaním práce snov, kontaktujte nás!