Cloudové datacentrum – ako to funguje?

Uvažujete nad zriadením cloudového datacentra? Na koho sa obrátiť a ako to vlastne celé funguje?

Danube Cloud je softvérové riešenie, ktoré sa využíva na vytváranie, správu a automatizáciu cloudových datacentier. Vďaka spojeniu viacerých technológii znižuje vo veľkej miere celkové náklady spojené so službami dátového centra.

Spoločnosť na vývoj datacentier bola založená s cieľom vytvoriť a následne rozvíjať softvér Danube Cloud. Ide o platformu  na vytváranie a správu cloudových datacentier, ktorá vo veľkej miere zjednodušuje, urýchľuje prácu a šetrí čas IT špecialistov. Ďalšou veľkou výhodou softvéru je jeho použitie s akýmkoľvek internetovým prehliadačom, či mobilným zariadením.  Danube Cloud sa pýši ocenením „Cloudové riešenia roka“ získaným na EuroCloud 2014.

Ako si Danube Cloud nainštalovať? Je to veľmi jednoduché. Neinštaluje sa. Spustíte si ho z usb kľúča alebo priamo zo siete. Správa vášho dátového centra nebola nikdy taká jednoduchá. Všetky informácie o svojich serveroch máte priamo vo svojej konzole a ich nastavenie si môžete meniť a upravovať podľa svojich potrieb. Danube Cloud je taktiež vybavený vysokým stupňom automatizácie. Nie je potrebné dokupovať žiadny doplnkový softvér.

Ako funguje monitoring? Takisto veľmi jednoducho. Môžete si nastaviť vlastné hlásenia a monitorovať servery podľa vašich potrieb a požiadaviek. Používateľské rozhranie je veľmi jednoduché, intuitívne a preto šetrí čas.

Rozhodli ste sa pre používanie virtuálneho dátového centra? Aké sú jeho výhody?

  • Maximálna bezpečnosť
  • Transparentnosť a izolácia vašich dát
  • Flexibilita a škálovateľnosť
  • Integrované zálohy a replikácia
  • Unikátna virtualizácia a bezpečnosť sietí
  • Dátová kompaktnosť v reálnom čase
  • Neustály monitoring bez potreby konfigurácie
  • Jednoznačný kontinuálny proces vývoja
  • Nie sú potrebné hardvérové smerovače ani zdieľané dátové úložisko

Stále neviete, či je Danube Cloud to správne riešenie pre vašu firmu? S našim softvérom šetríte čas aj peniaze. Môžete sa spoľahnúť na ochranu vašich dát, či dát vašich klientov, vytvárať neobmedzený počet snapshotov (kópií virtuálnych diskov) a záloh, či vybrať si spôsob a druh monitoringu.

Na všetky vaše ďalšie otázky veľmi radi odpovieme. Kontaktujte nás a zabezpečte si virtuálne dátové centrum aj vy.