Ako zvoliť interiérovú dlažbu

Koľko ľudí, toľko chutí: vraví staré slovenské príslovie. V tomto duchu by sme mohli hovoriť aj o preferenciách, ktoré ľudia uprednostňujú pri zariaďovaní svojich domov. Niekto má rád chladné farby skla a kovu, a niekto je zas naklonený pre použitie dreva a teplých tónov farieb. Rovnaká rôznorodosť je aj pri výbere interiérovej dlažby.

Dlažba sa môže využívať v rôznych miestnostiach. Či už ju použijeme v kúpeľni alebo v kuchyni, vždy bude dôležité pre akú variantu sa rozhodneme, lebo od jej výberu sa bude odvíjať aj všetko ostatné. Interiérová dlažba je akýmsi základom, na ktorom môžeme nasledovne stavať ďalšie časti nášho domova. Preto je dôležité, pre akú sa rozhodneme.

Dnes máme na výber z množstva možností nielen tvarov, ale aj farieb. Výber je naozaj široký. Pri jej výbere zohráva dôležitú rolu aj miesto, kde ju chceme využiť, a samozrejme aj naše preferencie.

Tak napríklad, ak chceme v našom dome cítiť nádych luxusu a elegancie, mali by sme sa rozhodnúť pre taliansku dlažbu, ktorá je typická svojím kvalitným prevedením s práve spomínaním nádychom luxusu a estetickej jedinečnosti.

V prípade, že chceme v našom dome využívať podlahové kúrenie, je ideálnym riešením keramická dlažba, ktorá je pre tento účel veľmi vhodná. Jej ďalšou dobrou vlastnosťou je aj jej dobrá odolnosť voči mechanickej námahe

Dnes sa stáva viac obľúbeným aj gres, ktorý je mrazuvzdorný, odolný proti poškriabaniu a oproti predchádzajúcim typom dlažby je aj odolnejší proti chemikáliám alebo teplotným zmenám.

Mimo vlastností jednotlivých druhov je pre nás rozhodujúca aj farba. Dnes sa už nemusíme obávať, že by sme nedokázali nájsť dlažbu, ktorá by nám farebne vyhovovala. Pri farbách si musíme povedať, že menšie experimentovanie s farebným ladením dokáže priniesť skvelé výsledky. Takže sa nebojte a skúste rôzne kombinácie.

Pri výbere dlažby by sme však mali predovšetkým prihliadať na kvalitu. Nekvalitné výrobky nemajú dlhú životnosť, a aj keď si spočiatku myslíme, že sme ušetrili, nakoniec budeme nútení celú dlažbu vymeniť za novú. Preto radšej investujme do kvalitnejšej interiérovej dlažby. Naše výdavky sa nám tak vrátia v podobe spokojnosti.