Ako rýchlo a jednoducho napísať článok?

Ak to myslíme s písaním článkov skutočne seriózne, túto otázku si kladieme v pomerne častých frekvenciách. Píšete články len občas? Nezúfajte. Ak si osvojíte nasledujúce praktiky, posunie vás to v písaní článkov zasa o krok vpred.

copywriting

Na čo myslíte? Napíšte to!

Nech vás už napadne čokoľvek, napíšte to. Nakopne vás to v písaní a určite prídete na zaujímavé myšlienky, ktoré dáte na papier.

Neopravujte si po sebe chyby ihneď po napísaní prvej vety. Prídete tak o cenné nápady a myšlienky, ktoré ste do článku chceli vložiť. Sústreďte sa na napísanie toho, čo je podľa vás dôležité. Chybičky opravíte neskôr.

 

Rýchla inšpirácia

Ak si myslíte, že danú tému nezvládnete dať na papier, počkajte. Pouvažujte nad pár vetami, prečítajte si pre inšpiráciu zopár ďalších článkov, inšpirujte sa a píšte.

 

Náčrt článku

Pri mnohých textoch je asi najväčším problémom vôbec začať. Ako na to? Napíšte si prvú vetu. Pokojne tento postup zopakujte aj viackrát a vetu prepisujte dovtedy, pokiaľ sa písanie jednoducho nerozbehne. Takisto si na papier napíšte osnovu článku. Pomôže vám to a hlavne urýchli písanie daného článku.

 

V jednoduchosti je krása

Nekomplikujte zbytočne článok odbornými výrazmi. Nie pre každého sa tak stane článok zrozumiteľný a bude mať záujem prečítať si ho.

 

Viac či menej?

Existuje veľa analýz o tom, či ľudia čítajú dlhšie alebo kratšie texty. Ak máte o čom, napíšte to. Zaujímavý článok si prečíta veľa ľudí, aj napriek jeho dĺžke. Naopak, ak nemáte o čom písať, nemá to zmysel a článok radšej skráťte.