3 kroky k úspešnejšej doméne

K Vášmu podnikateľskému úspechu je v 21. storočí kľúčové dosahovanie popredných pozícií vo vyhľadávačoch. Tiež by pre Vás malo byť dôležité mať efektívny a prehľadný web a tiež prispôsobovanie sa potrebám Vašich zákazníkov. Celosvetové prieskumy poukazujú na fakt, že až 90 % celkových vyhľadávaní na webe prebieha cez Google, na Slovensku sú tieto čísla dokonca ešte vyššie. Ak sa nachádzate vo vyhľadávačoch na prvej stránke, máte vyhrané. Ak však takúto výbornú pozíciu zatiaľ nemáte, čaká Vás náročná práca v podobe SEO on page – budovania efektívnej štruktúry URL, SEO off page – budovanie množstva spätných odkazov na Vašu webstránku.

  1. Vyhľadávací dopyt v názve

Presne stránky s týmto parametrom sú uprednostňované v mnohých vyhľadávačoch, ako napríklad Google alebo Yandex. Môžeme si to vysvetliť na príklade – napríklad webová stránka www.drevene-obaly.sk bude mať vo vyhľadávači podstatne vyššiu pozíciu, ako www.strojobal.sk, aj keď stránka strojobal môže mať tie isté alebo dokonca o niečo lepšie parametre. Tak je nastavený súčasný algoritmus Googlu a Yandexu – považujú stránky, ktoré obsahujú vyhľadávané kľúčové slová, za relevantnejšie

  1. Pomlčky v názve domény

To je otázka, ktorú si mnohí kladú. Čo sa týka pozície vo vyhľadávači, pomlčka ju nijak neovplyvní. Môže však ovplyvniť Vašich zákazníkov. Určite je pre nich jednoduchšie zapamätateľný názov bez pomlčiek, a teda si Vás budú vedieť ľahšie vyhľadať a tiež opakovane Váš web navštíviť. Tiež je dokázané, že ľudia sú voči stránkam s pomlčkami obozretnejší – často sa domnievajú, že môže ísť o spam.

  1. Viac nezmyselných domén

Mnoho majiteľov webstránok si myslí, že čím viac domén, tým lepšie. Preto si mnohokrát vytvárajú špecifickejšie irelevantné domény – napríklad samostatne pre e-shop. Hlavná doména má často oveľa viac spätných odkazov, zatiaľ čo menšie poddomény často nemajú žiadne spätné odkazy. Ťažko sa im potom dosahujú vo vyhľadávačoch vyššie pozície.

Veríme, že sme Vám aspoň trošku priblížili, ako fungujú algoritmy vyhľadávačov, a dokážete zvýšiť počet spätných odkazov a zlepšiť tak Vašu pozíciu. Ak máte dodatočné otázky ohľadom online marketingu, SEO on page alebo SEO off page, neváhajte nás konktatovať.